“Naxçıvan Muxtar Respublikasının 100 illik yubileyinin qeyd edilməsi haqqında” Sərəncamın icrasının təmin edilməsi barədə
...
“Naxçıvan Muxtar Respublikasının 100 illik yubileyinin qeyd edilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2023-cü il 30 dekabr tarixli 4248 nömrəli Sərəncamının icrasının təmin edilməsi barədə
“Naxçıvan Muxtar Respublikasının 100 illik yubileyinin qeyd edilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2023-cü il 30 dekabr tarixli 4248 nömrəli Sərəncamının icrasını təmin etmək məqsədilə:
1. Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi Naxçıvan Muxtar Respublikasının 100 illik yubileyinə dair tədbirlər planının həyata keçirilməsi ilə bağlı maliyyələşmə zərurəti yarandıqda təkliflərini Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabinetinə təqdim etsin.
2. Bu Sərəncamın icrası Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti Aparatının Humanitar məsələlər şöbəsinə həvalə edilsin.

On ensuring the implementation of the Decree "On the celebration of the 100th anniversary of the Nakhchivan Autonomous Republic"
...
On ensuring the implementation of Decree No. 4248 of the President of the Republic of Azerbaijan dated December 30, 2023 "On the celebration of the 100th anniversary of the Nakhchivan Autonomous Republic"
In order to ensure the implementation of Decree No. 4248 of the President of the Republic of Azerbaijan dated December 30, 2023 "On the celebration of the 100th anniversary of the Nakhchivan Autonomous Republic":
1. The Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan should submit its proposals to the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan in case of the need for financing for the implementation of the plan of events for the 100th anniversary of the Nakhchivan Autonomous Republic.
2. The implementation of this Order should be entrusted to the Department of Humanitarian Affairs of the Office of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan.